Veri Merkezi

Mobil Veri Merkezleri

Mevcut veri merkezi genişletmek, felaket kurtarma hizmetleri sağlamak veya uzak yerlerde yeni veri merkezleri oluşturmak için herhangi bir yere konuşlandırılabilecek, veri merkezi ihtiyaçlarınıza OYTEK’te çözüm bulabilirsiniz.

Aşırı taşınabilirlik için tasarlanmış olan bu bağımsız birimler, geleneksel veri merkezleri gibi güçlü, düşük maliyetli bir alternatif sunan, entegre bilgi işlem, depolama, ağ, güç ve soğutma özelliği ve süreklilik sunan komple çözümlerdir.
Askeri dağıtımlar veya bilimsel keşif için sert bir ortamda veri merkezi operasyonları kurmak, yeni inşaat maliyetleri olmadan işlem kapasitesini genişletmek veya mimari sınırları mevcut altyapı genişletme veya yükseltmeler yapmak isterseniz; Oytek mobil veri merkezlerinin tasarımı, uygulaması ve hizmete alınması konularında gerçek projeler üretir.

NEDEN MOBİL VERİ MERKEZİ
  • Kurumların fiziksel yer değiştirme gereksinimleri (Bina ve lokasyon değişiklikleri),
  • Felaket, Olağanüstü Durum ve Doğal afetler esnasında kesintisiz hizmet ihtiyacı (sismik etkiler, yangın, su taşkını vs),
  • İstediğiniz yere karayolu ile veya deniz yolu ile taşıma imkânları (Hizmet götürülmesi gereken her yer),
  • Değişen kapasiteye göre kolay büyüme/küçülme imkânı (Modüler yapı sayesinde kolayca ekleme veya çıkarma),
  • Uygulama alanlarının çeşitliliği (Yer altı, Bina içi-Bina dışı)
  • Taşınabilir, konteynır içine monteli, esnek, kaydırılabilir, maksimum güvenlikli veri merkezleri çözümlerimiz ile fark yaratıyoruz.